Informace

Letní rekreační středisko Osada na řece Sázavě Vám nabízí pobyt na čerstvém vzduchu v krásném koutu přírody u řeky Sázavy. Středisko se nachází v okrese Kutná Hora, mezi městy Sázava a Ledečko. Leží na pravém břehu řeky v obci Samopše.

Nejlépe se k nám dostanete autem, dále pak vlakovým spojením Čerčany - Zruč nad Sázavou, nebo autobusem směr Rataje nad Sázavou - Samopše. (Mapu a další informace najdete v sekci kontakt.

Obrázek
Letecký pohled na osadu ((najetím myší na obrázek dojde k jeho zvětšení)

V rekreačním středisku je 7 chatek po 4 lůžkách (palandy). V chatkách je jen světelný proud a základní vybavení turistického rázu (povlečení, deka, polštář). Celková kapacita je tedy 28 lůžek. Dále hlavní budova obsahuje malou společenskou místnost a sociální zařízení (sprchy s teplu vodou). Objekt je oplocen, má vlastní hřiště, stůl na stolní tenis. Můžete si zapůjčit loďku. Je zde ráj pro rybáře a milovníky krásné přírody, kterou můžete spatřit například při procházkách údolím řeky.

V blízkosti obce Samopše a tedy i naší osady je velké množství památek, na které můžete vyrazit pěšky, případně využít železniční dopravy. Za připomenutí stojí hrad v Českém Šternberku, město Sázava, Benešov, ale i vzdálenější Konopiště. Více o památkách v okolí se můžete dozvědět v naší stále se rozrůstající fotogalerii.

Mapa posazaví
Mapa Posázaví (najetím myší na obrázek dojde k jeho zvětšení, kliknutím jej otevřete v novém okně)

V rekreačním středisku se nachází i občerstvení, kde je možno zakoupit teplé i studené nápoje (pivo točené i lahvové, limonády, dobrá voda, džusy...). K dispozici je i teplá a studená kuchyň (ovoce, zelenina, cukrovinky, smažený sýr, hranolky, hamburgery, klobásy...). Po domluvě možno snídaně formou bufetu. V malé společenské místnosti je k dispozici lednice, mikrovlná trouba a rychlovarná konvice. U restaurace je možnost venkovního posezení.

Rekreační středisko nabízíme nejen pro individuální rekreaci a rodinné rekreace, ale i pro školní výlety, či sportovní kurzy. Provoz střediska je od 1.května do 30. září. Máte-li zájem kontaktujte nás zde.